Sommerudstilling 2024
Karrebæksminde Fiskeri-og Bymuseum, Alleen 38
Sommerudstillingen varer fra den 25/5 - 6/9
Åbent Kl. 11 – 16, fri
entre.
Karrebæksminde
Fiskeri
– og Bymuseum, sommerudstilling 2024
Udstillingsuger
|
Museumsvagt
|
Uge
21-22 Den
25. maj til 31. maj
Birthe
Kærsig og Tine Martens knudogtine@mail.tele.dk
tlf. 20782207
|
|
Uge
22-23 Den
1. juni til 7. juni
Inga
Sigurdardottir
og Birgitte Drent Sørensen ingdor23@gmail.com tlf. 23702276
|
|
Uge
23-24 Den 8. juni til
14. juni
Birgitte
Dahl Christensen
fiskerlodden5@gmail.com tlf. 61680537
|
|
Uge
24-25 Den
15. juni til 21. juni
Nena
Maibom og Inger Nilsson nepa@privat.dk tlf. 28951061
|
|
Uge
25-26 Den
22. juni til 28. juni
Tenna
Winther mail@tennawinter.dk tlf. 41431806
|
|
Uge
26-27 Den
29. juni til 5. juli
Martin
Lynge Nicholaisen, Trine Lynge Møller, Sonny
Schneider martin@mln.dk
tlf. 29894700
|
|
Uge
27-28 Den
6. juli til 12. juli
Elin
Steffensen
esteffensen91@gmail.com 61680512
Alan
Hauge Christensen, Maria Elena Smith
|
|
Uge
28-29 Den
13. juli til 19. juli
Birgitte
Drent Sørensen og Inga Sigurdardottir
bdsfaxeldp@gmail.com tlf. 20356093
|
|
Uge
29-30 Den
20. juli til 26. juli
Susanne
Mortensen, Anette Luders, Birgit Jørgensen, Jeanne
Søgren, Jette Østergaard, Marianna Græslien, Lena
Bechmann Art-Uz sum4700@gmail.com tlf. 50949355
|
|
Uge
30 -31 Den 27. juli til
2. august
Anette
Strømsholt astroemsholt@hotmail.com tlf.
28343084
Bodil
Rasmussen og Marie Færch
|
|
Uge
31-32 Den 3. august
til 9. august
Annette
Majgaard og Tina Jacobsen annette4780@hotmail.com tlf. 22480667
|
|
Uge
32-33 Den 10. august
til 16. august
Jette
Richter jdr46@godmail.dk tlf. 20853068
|
|
Uge
33-34 Den 17. august
til 23. august
Berit
Engmose, Valborg Lykke Sørensen engmose@live.dk tlf. 20784501
Randi
Dûrr Harpøth
|
|
Uge
34-35 Den 24. august
til 30. august
Johnna
Franch johnnafranch@gmail.com tlf. 20959509
|
|
Uge
35-36 Den
31. august til 6. september
Lise
Troensegaard, Anne Madsen, Niels Riff Andersen lise@troensegaard.dk tlf. 40922409
|
|
Venteliste: Birgitte Salling, Lo Liff
Salling, Jytte Nyvang birgsalling@gmail.com tlf. 24648616
Venteliste: Bjarne Nilsson, Evelyn Kaaber ipsson@stofanet.dk
tlf. 27812631
Uge 21-22 Den
25. maj til 31. maj
Birthe Kærsig og Tine Martens
Birthe
Kærsig
Birthe Kærsig
Tine
Martens
Tine Martens
Uge 22-23 Den
1. juni til 7. juni
Inga Sigurdardottir
og Birgitte Drent Sørensen
Inga Sigurdardottir
Inga Sigurdardottir
Inga
Sigurdardottir
Inga Sigurdardottir
Inga Sigurdardottir
Uge 23-24 Den
8. juni til 14. juni
Birgitte Dahl Christensen
Uge 24-25 Den
15. juni til 21. juni
Nena Maibom og Inger Nilsson
Uge 25-26 Den
22. juni til 28. juni
Tenna Winther
Uge 26-27 Den
29. juni til 5. juli
Martin
Lynge Nicholaisen, Trine Lynge Møller, Sonny Schneider
Uge 27-28 Den
6. juli til 12. juli
Elin
Steffensen, Alan Hauge Christensen, Maria Elena Smith
Elin
Steffensen
Elin Steffensen
Elin
Steffensen
Uge 28-29 Den
13. juli til 19. juli
Birgitte
Drent Sørensen og Inga Sigurdardottir
Birgitte Drent
Sørensen
Birgitte Drent
Sørensen
Birgitte Drent Sørensen
Birgitte Drent
Sørensen
Birgitte Drent Sørensen
Uge 29-30 Den
20. juli til 26. juli
Susanne
Mortensen, Anette Luders, Birgit Jørgensen, Jeanne Søgren,
Jette
Østergaard, Marianna Græslien, Lena Bechmann. Art-Uz
Uge 30 -31 Den 27. juli til 2.
august
Anette Strømsholdt, Bodil Rasmussem
og Marie Færch
Uge 31-32 Den
3. august til 9. august
Annette
Majgaard og Tina Jacobsen
Uge 32-33 Den
10. august til 16. august
Jette
Richter
Uge 33-34 Den
17. august til 23. august
Berit
Engmose, Valborg Lykke Sørensen, Randi Dûrr Harpøth
Uge 34-35 Den
24. august til 30. august
Johnna Franch
Johnna Franch
Uge 35-36 Den
31. august til 6. september
Lise Troensegaard, Anne Madsen,
Niels Riff Andersen
|